środa, 29 maja 2024
HotMoney

Donald Trump chce kupić Grenlandię, wzrosty na Wall Street… – przegląd 16 sierpnia 2019

Domy w Grenlandii

16 sierpnia 2019 roku obfitował głównie w wydarzenia na świecie. Donald Trump ogłosił, że jest zainteresowany kupnem Grenlandii, na Wall Street odnotowano mocne wzrosty, w Finlandii ujawniono największy w historii kraju przypadek prania brudnych pieniędzy, a GUS ujawnił, gdzie w Polsce zarabia się najwięcej. Przyjrzyjmy się bliżej tym wydarzeniom.

Donald Trump chce kupić Grenlandię

Donald Trump chce, by Stany zjednoczone zakupiły największą wyspę świata. Obecnie jest ona kontrolowana przez Danię, chociaż posiada sporą niezależność. Podobno we wrześniu prezydent USA ma spotkać się w tej sprawie z przedstawicielami Danii. Informacje te zostały później zdementowane przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych Danii. Oświadczono, że Grenlandia jest otwarta na wszelkie biznesy, ale nie jest na sprzedaż. Do tej sprawy odniósł się nawet premier Danii twierdząc, że są to jakieś żarty. Prezydent USA Donald Trump wielokrotnie zasłynął z kontrowersyjnych pomysłów, co okaże się w sprawie Grenlandii, tego dowiemy się zapewne w najbliższych dniach.

zobacz także:  Dobra sesja na GPW, Ostatnia sierpniowa sesja na Wall Street, Uszczelnienie systemu podatkowego

Wall Street ze sporymi wzrostami

Nowojorska giełda odnotowała mocne wzrosty. Mimo niestabilnej sytuacji związanej z Argentyną czy Chinami, na Wall Street pojawiła się nadzieja. Ma to szczególne znaczenie z tego względu, że w ostatnich dniach o wzrostach nie było mowy. Do tego cały tydzień giełda może zamknąć na minusie.

Pranie pieniędzy w Finlandii

W Finlandii ujawniono prawdopodobnie największy w historii kraju przypadek prania pieniędzy. Dotyczy on kwoty aż 140 milionów euro. Środki pochodziły od rosyjskiej organizacji przestępczej. Sprawie przyglądali się śledczy już od 2014 roku. Pieniądze były transferowane do różnych innych krajów. Trafiały one na konta spółek, również w tzw. rajach podatkowych. Co ciekawe, fińska policja nie postawiła uczestniczącemu w sprawie Rosjaninowi zarzutów, ponieważ jest on podejrzewany o popełnienie przestępstw na terytorium ojczystego kraju.

Najwięcej zarobimy w …

Główny Urząd Statystyczny podał, w jakim polskim mieście zarabia się najwięcej. Miejsce pierwsze może wiele osób zaskoczyć. Liderem w zarobkach okazuje się Jastrzębie-Zdrój. To właśnie mieszkańcy tego śląskiego miasta mogą pochwalić się najwyższymi w kraju wynagrodzeniami. Według danych za 2018 rok, statystyczny mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju zarabia brutto ponad 8 000 zł. Na drugim miejscu znajduje się Warszawa z przeciętnym miesięcznym wynagrodzeniem w wysokości prawie 6 500 zł. Na podium jest jeszcze inne śląskie miasto, czyli Jaworzno. Tam średnia wysokość wypłaty to blisko 6 000 zł brutto. Najniższe średnie wynagrodzenie natomiast jest w Grudziądzu i wynosi ono ok. 3 700 zł brutto.

zobacz także:  Ile można zarobić na wynajmie mieszkania?

Biedronka wprowadza mobilne outlety

Popularny w Polsce dyskont wprowadza mobilne outlety. Zainteresowani wyprzedażami klienci będą mogli kupić coś po okazyjnej cenie w Outlet Truckach. W każdym tygodniu „ciężarówki” z ofertą przemysłową mają stać w innych miejscowościach. Początkowo będzie można je zobaczyć w Czarnkowie, Swarzędzu-Zalasewie, Gnieźnie, Kórniku, Lwówku i Wronkach.

Dodaj Twój komentarz