piątek, 24 maja 2024
HotMoney

Jak obniżyć koszty usług w banku, centrum handlowym, urzędzie?

zalety infokiosków

Szybki dostęp do informacji pozwala na usprawnienie procesów usługowych w wielu branżach, a infokioski multimedialne wpływają bezpośrednio na obniżenie kosztów punktów informacyjnych. Jakie są zalety wykorzystania infokiosków?

Infokioski – czym są?

Inokioski to urządzenia, które spełniają rolę tradycyjnych punktów usługowych, są kanałem komunikacyjnym z klientem. Dzięki przejrzystej estetyce interfejsu oraz dodatkowym funkcjom umożliwiają sprawne dotarcie do potrzebnych informacji. Oprogramowanie infokiosów oraz wykorzystane technologie są uzależnione od miejsca, w którym mają zostać ustawione oraz od rodzaju wyświetlanych treści. W praktyce ich zakres działania stwarza nieograniczone pole możliwości, mogą zostać wykorzystane w oddziałach administracji publicznej, bankach, dworcach, hotelach, na ulicach miast.

W jaki sposób infokioski pozwalają obniżyć koszty usług?

Infokioski w znacznym stopniu usprawniają załatwianie wszelkich spraw, przekładają się na oszczędność czasu i wydajność pracowników. Idealnie sprawdzają się w miejscach o czasowym, niewielkim natężeniu ruchu, gdzie wyznaczenie kolejnego etatu jest nierentowne. Infokioski to skuteczny sposób na obniżenie kosztów punktów informacyjnych, doskonale sprawdzają się w miejscach obsługi turystycznej, gdzie nieopłacalne jest sezonowe zatrudnianie pracownika. Samoobsługowe, eliminują konieczność angażowania dodatkowego etatu, redukują koszty prowadzonej działalności.

zobacz także:  Ile kosztuje iPhone 6? Nowy czy używany iPhone 6?

W urzędach umożliwiają szybki dostęp do treści udostępnionych przez instytucję, pozwalają na uzupełnienie, wydrukowanie oraz złożenie stosownych formularzy. W sądach doskonale sprawdzają się w roli biura podawczego, dają szansę na przedłożenie określonych dokumentów, sprawdzenie informacji na temat. Wykorzystanie infokiosków wpływa w tych miejscach na mniejsze obciążenie pracowników obowiązkami i zwiększoną efektywność.

Również na poczcie usprawniają pracę urzędników, zmniejszają czas oczekiwania na nadanie listu lub paczki. Zamontowane w hotelowych holach umożliwiają całodobowy dostęp do informacji, co zmniejsza konieczność wyznaczania w tym celu kompetentnej osoby. Rewelacyjnie sprawdzają się na imprezach targowych i handlowych eventach, ponieważ pozwalają w dużej mierze obniżyć koszty promocji. Dzięki infokioskom i efektownej formie prezentacji można zmniejszyć nakłady na realizację kampanii reklamowych.

Czym kierować się w wyborze infokiosku?

Wybór infokiosku musi zostać poparty specyfiką danej działalności i rodzajem oferowanych usług. To punkty informacyjne, które można dopasować indywidualnie, forma może zostać zaprojektowana do konkretnych potrzeb klienta. Trzeba zwrócić uwagę na parametry techniczne urządzenia oraz dodatkowe funkcje usprawniające korzystanie. Należy dostosować infokiosk do potrzeb osób niepełnosprawnych. Istnieją modele wyposażone w systemy umożliwiające obsługę dowolnym przedmiotem, co jest wskazane w przypadku osób z protezami kończyn oraz dostosowane dla osób słabowidzących.

zobacz także:  Ubezpieczenie OC dla firm - ile kosztuje polisa dla przedsiębiorstwa? Jak zabezpieczyć majątek firmy?

Dodaj Twój komentarz