wtorek, 16 lipca 2024
HotMoney

Ile kosztuje dobry fotel ergonomiczny? Za jakie funkcje fotela ergonomicznego warto zapłacić więcej?

Fotel biurowy

Ergonomia to temat, który powinno się wziąć na poważnie, zwłaszcza w kontekście wielogodzinnej pracy przy komputerze. Odpowiednio dobrany fotel biurowy to podstawa, ponieważ pozwala on na długie przebywanie w jednej pozycji, bez zbędnego obciążania kręgosłupa. Jak go jednak wybrać? Czy ergonomiczne fotele są drogie? Jakie mają funkcje?

Czym jest ergonomia?

Warto zacząć od początku, czyli od tego, czym właściwie jest ergonomia. Współcześnie pojęcie to nie jest już żadną niewiadomą dla większości z nas, jako że coraz częściej pojawia się ono w kontekście pracy i zachowania zdrowia. Ergonomia to nic innego, jak nauka o pracy, a konkretnie o tym, w jaki sposób powinno się dostosować narzędzia, środowisko i warunki pracy do anatomicznych i psychofizycznych możliwości organizmu ludzkiego. Innymi słowy, jak pracować, by było to wygodne, zdrowe i funkcjonalne, co pozwoli na zachowanie jak najwyższej jakości wykonywanych obowiązków.

Ile kosztują ergonomiczne fotele biurowe?

Zakres cen foteli ergonomicznych będzie tutaj bardzo szeroki, jako że wszystko zależne jest od wielu różnych czynników. Chodzi tutaj przede wszystkim o materiał wykonania czy zastosowane funkcjonalności, co ma wpływ nie tylko na wygodę, ale i wytrzymałość. Produkt, jakim jest fotel ergonomiczny oraz jego cenę sprawdzisz w sklepie mildis.pl. Zazwyczaj koszty fotela zaczynają się mniej więcej od 200 złotych, a mogą osiągnąć kwotę nawet do ponad 2 tysięcy złotych. Rozstrzał cenowy jest więc dosyć szeroki i najczęściej odpowiedzialne za to jest kilka czynników, w tym zastosowane funkcje, materiały czy sam producent.

zobacz także:  Czarny czwartek - historia, definicja, co znaczy dzisiaj i czy może się powtórzyć?

Jakie funkcje powinien mieć ergonomiczny fotel?

Fotele o ergonomicznej budowie muszą spełniać określone funkcje i mieć dobrze dopasowaną konstrukcję, która pozwoli na zachowanie prawidłowej postawy w czasie pracy przy biurku. Istotne są więc takie podstawy jak pięć kółek dla zachowania stabilności, a także właściwe wyprofilowanie. Możliwa powinna być regulacja wysokości i kąta nachylenia oparcia, podłokietników, jak i siedziska. Istotna jest także głębokość siedziska z możliwością dostosowania go pod swoje potrzeby. Niektóre fotele posiadają także inne dodatkowe funkcji, jak choćby regulację podparcia lędźwiowego. Wychodzi się z założenia, że im więcej opcji oferuje dany fotel, tym lepiej. Niestety za każdą dodatkową funkcjonalność trzeba zapłacić.

Jak wybrać ergonomiczny fotel w rozsądnej cenie?

Przede wszystkim należałoby się zapoznać z ofertami sklepów, a także dokładnymi opisami produktów. Powinny być wymienione wszystkie funkcjonalności, które podpowiedzą nam, czy dany fotel rzeczywiście jest ergonomiczny. Bywa tak, że posiadają one bardzo podobne cechy, a znacznie różnią się ceną – oprócz wymienionych wyżej funkcji, wpływ na to ma także design oraz producent. Niektóre fotele posiadają bowiem bardzo futurystyczny wygląd, z czego można przecież zrezygnować. Wybór więc zależy tak naprawdę od nas – naszych potrzeb i możliwości, a sklepy, zwłaszcza te internetowe mają najczęściej bardzo bogatą ofertę.

zobacz także:  Ile kosztuje koncert zespołu, jak zaprosić zespół muzyczny?

Dodaj Twój komentarz