poniedziałek, 24 czerwca 2024
HotMoney

Ile kosztują soczewki: czarne, kolorowe, powiększające oko?

Kolorowe oko

Soczewki kontaktowe są ciekawą alternatywą dla okularów w celu eliminacji wady wzroku, ale nie tylko. Oprócz przeznaczenia korekcyjnego, na rynku można znaleźć całą gamę ofert kolorowych soczewek kontaktowych, a także takich, które posiadają szczególne właściwości np. powiększające oczy. Ile będą one kosztowały i czy warto je nosić?

Do czego służą soczewki kontaktowe?

Podstawową funkcją soczewek kontaktowych jest korekcja wad wzroku. Na rynku możemy znaleźć wiele ich rodzajów, dzięki czemu możliwe jest dostosowanie soczewki pod konkretne potrzeby. Oprócz korekcji, soczewki mogą być także wykorzystywane w innych celach. Bardzo popularne jest przede wszystkim wykorzystywane kolorowych soczewek pozwalających na zmianę koloru oczu lub podkreślenie ich barwy. Zdarza się przy tym, że także i one posiadają właściwości regulujące wzrok. W ten sposób można jednocześnie zmienić i kolor oczy i poprawić swój wzrok.

Oprócz tego, soczewki kontaktowe mogą mieć także dodatkowe szczególne właściwości, jak choćby optyczne powiększenie oczu, wydobycie głębi ich koloru czy nadanie im nietypowego wyglądu. Zazwyczaj zalicza się je do grona bardziej wyszukanych

zobacz także:  Życie w Polsce lepsze niż w Szwecji, Anglii, czy Niemczech?

Jakie są kolorowe soczewki kontaktowe?

Na rynku można znaleźć bardzo duży wybór kolorowych soczewek kontaktowych, dzięki którym można zmienić swoją naturalną barwę tęczówek na przykład z niebieskich na zielone czy brązowe lub podkreślić ich kolor. Rzecz jasna mając ciemne oczy trudniej będzie je zmienić na jasne, nie jest to jednak niemożliwe i takie soczewki też się znajdą. Możliwe jest także zmienienie koloru oczu na bardziej nietypowy, np. czerwony, żółty lub nawet takie, które świecą w ultrafiolecie. Jednym słowem wybór kolorów i wzorów soczewek jest bardzo szeroki. Zanim jednak zdecydujemy się na takie, warto wiedzieć, ile będzie nas to kosztować i czy jest to bezpieczne.

Ile kosztują czarne soczewki kontaktowe?

Chcąc zmienić kolor oczu, trzeba się liczyć z nieco większym kosztem, niż w przypadku standardowych soczewek kontaktowych, choć różnica nie jest diametralnie duża. Rzecz jasna wszystko będzie zależało od firmy, czasem od koloru soczewek czy ich szczególnej specyfiki, a także tego czy będą to soczewki jednodniowe, czy do dłuższego noszenia. Wielkość opakowania także będzie miała znaczenie. I tak czarne soczewki kontaktowe można kupić od kwoty około 40 zł za jedną parę na kwartał. Soczewki codzienne wyjdą taniej za parę, jednakże jeżeli chlelibyśmy je nosić częściej, będzie to zdecydowanie droższa opcja.

zobacz także:  Ceny popularnych badań profilaktycznych i diagnostycznych. Które badania zrobisz na NFZ?

Ile kosztują kolorowe soczewki kontaktowe?

Oprócz czarnych soczewek, na rynku znajduje się całe mnóstwo soczewek kolorowych zmieniających kolor oczu czy pogłębiających ich barwę. I w tym wypadku cena będzie zależała od takich czynników jak firma, ilość, okres noszenia, barwa, specyfika soczewki czy materiał wykonania. Zakres kwotowy będzie tutaj jednak dość podobny, jak w przypadku czarnych soczewek, czyli ok. 40 zł za parę na kwartał.

Jak działają i ile kosztują soczewki powiększające oczy?

Soczewki kontaktowe powiększające oko, najczęściej albo dodatkowo zmieniają jego kolor, albo pogłębiają naturalny. Działają one w ten sposób, że na soczewce narysowany jest delikatny okrąg, dzięki czemu zwiększa się powierzchnia źrenicy, przez co oczy wydają się być większe. Dodatkowo ten typ soczewek należy raczej do noszenia okazjonalnie, czyli nie na co dzień. Cena za opakowanie to zazwyczaj koszt około 40 – 60 zł za parę na kwartał. Ceny rzecz jasna mogą się między sobą różnić pomiędzy poszczególnymi ofertami producentów, jednak zakup wyjątkowo tanich soczewek może być bardzo ryzykowny.

zobacz także:  Soczewki kontaktowe – typy soczewek, ile kosztują soczewki?

Czy kolorowe soczewki są bezpieczne?

Kiedyś panowało przekonanie, że kolorowe soczewki są niebezpieczne i niszczą wzrok. Nic bardziej mylnego, oczywiście pod warunkiem, że dobierze się je we właściwy sposób, jak również zadba o ich pielęgnację. Rzecz jasna są pewne typy kolorowych soczewek, przy których trzeba uważać, dodatkowo mocne kolory mogą także w pewien sposób ograniczać nasze pole widzenia, z tego też powodu ten typ soczewek nie jest zazwyczaj polecany do korzystania na co dzień.  Z tego też powodu nie trzeba obawiać się o finanse, ponieważ nie powinno to znacząco nadszarpnąć naszego budżetu, więc choćby branie pożyczki pozabankowej czy innego wsparcia finansowego nie będzie tutaj potrzebne.

1 komentarz

  1. Gaga pisze:

    Takie soczewki trzeba wybierać sprawdzonych firm. Nie można kupować tych najtańszych, szczególnie w Internecie, gdzie sporo jest soczewek nieznanego pochodzenia.

Dodaj Twój komentarz