wtorek, 28 maja 2024
HotMoney

Dolar spada przez problemy Trumpa?

Dolar banknot

Wszystko wskazuje na to, że dolar jednak zareagował na komentarze, ale i problemy prezydenta USA Donalda Trumpa. Po ostatniej tendencji zwyżkowej kurs waluty Stanów Zjednoczonych zaczyna spadać, choć nie są to zmiany drastyczne. Co więc spowodowało taki stan rzeczy, skoro w ostatnim czasie dolar się umacniał?

Kłopoty Trumpa a kurs dolara

Waluty zawsze reagują na to, co dzieje się na świecie, nie omija to niestety dolara. Tym razem w znaczniej mierze odpowiedzialny jest za to prezydent USA Donald Trump, który od samego zaprzysiężenia budzi kontrowersje, a jego decyzje często mają wpływ właśnie na rynek walut. Tym razem prezydent musi martwić się coraz bardziej realną wizją impeachmentu. Co to takiego? Dosłownie jest to postawienie w stan oskarżenia. Jest to pociągnięcie do odpowiedzialności konstytucyjnej prezydenta, wiceprezydenta i funkcjonariuszy cywilnych w USA. Proces wszcząć może parlament lub inne organy legislacyjne państwa. Decyzja o impeachmencie pozbawia oskarżonego stanowiska i immunitetu, a więc jest to możliwość odwołania obecnie panującego prezydenta, jeśli stwierdzono, że poważnie naruszył on prawo.

zobacz także:  Ile kosztuje kampania reklamowa w internecie? Ceny reklam na stronach internetowych, Facebook, Google AdWords

Impeachment prezydenta – czy realny?

O impeachmencie Trumpa mówiło się w USA od dawna, jednak teraz istnieją ku temu konkretne przesłanki. Wszystkiemu winny jest prawnik Donalda Trumpa – Michael Cohen, który został uznany za winnego. Co takiego zrobił? Nielegalnie przekazywał pieniądze podczas trwania kampanii przed wyborami. Dostała je m.in. aktorka porno, która miała kiedyś romans z obecnym prezydentem. Do widma impeachmentu przybliża też Trumpa były szef jego kampanii – Paul Manafort, który został uznany za winnego nadużyć finansowych, mało tego, trwa też śledztwo, czy Rosja mogła mieć wpływ na wybory w USA.

Trump oczywiście wszystkiemu zaprzecza i komentuje to w swoim stylu, jednak w mediach coraz częściej mówi się o realnej wizji impeachmentu i komentują to nawet środowiska republikańskie, które przecież są z reguły przychylne obecnemu prezydentowi, to z ich ramienia kandydował w wyborach.

Spadek dolara

Problemy prezydenta odbijają się na kursie dolara, chociaż nie jest to jakiś drastyczny spadek. Na taki stan rzeczy miała też wpływ krytyka Trumpa odnośnie podwyżek stóp procentowych przez FED. Oprócz tego, wciąż trwa wojna handlowa USA z Chinami i na razie nic nie wskazuje na to, by miała się ona zakończyć, co też wpływa na walutę.

zobacz także:  Dzień Wolności Podatkowej - o co chodzi?

1 komentarz

  1. Wiktor pisze:

    Jak wybiera się na takie stanowisko człowieka, który od początku nie jest czysty w sensie wizerunkowym, to potem tak jest, a cały kraj to odczuwa. Mimo wszystko państwo powinno być reprezentowane przez kogoś, kto przynajmniej stwarza pozory powagi i nieskazitelnego charakteru – Trump nie spełnia nawet minimum. Został wybrany… bo tak. Stała za nim wielka machina propagandowa i marketingowa i nic ponad to. Jak sądzę to będzie jego jedyna kadencja jako prezydenta. Amerykanów można nabrać, ale tylko raz (oby!).

Dodaj Twój komentarz