niedziela, 26 maja 2024
HotMoney

7-latek najlepiej zarabiającym Youtuberem w USA

Mężczyzna z tabletem w dłoniach

Co roku magazyny zajmujące się finansami przedstawiają rankingi najlepiej zarabiających osób na świecie lub w danym kraju. Rozwój technologii przyczynił się do powstania zestawienia najbogatszych osób, które umieszczają filmiki w Internecie i zarabiają na tym miliony. Zaskakujące jest to, że w tym roku liderem rankingu Youtuberów został chłopiec, który ma dopiero 7 lat. Co takiego zrobił, że na swoich nagraniach zarobił ponad 20 milionów dolarów?

Najlepiej zarabiający Youtuberzy w USA

Zarabianie na Youtube może stać się konkretnym źródłem dochodu dla wielu osób, które mają na siebie pomysł. Z reguły takie zajęcie to domena 20-, 30-latków, okazuje się jednak, że miliony mogą zarabiać dużo młodsi użytkownicy Internetu. W czołówce najlepiej zarabiających Youtuberów wyróżnić można Jefree Star, która jest makijażystką. Przygodę z Internetem rozpoczynała jeszcze za czasów MySpace, teraz ma nawet własną linię kosmetyków. Jej roczne zarobki szacowane są na około 18 milionów dolarów. Majątek można zbić także na graniu, a raczej zamieszczaniu filmików z gry. Na tym wzbogacił się Daniel Middleton, który pasjonuje się Minecraftem.

zobacz także:  Bezpieczne wakacje w Chorwacji: jakie koszty, czego unikać, co trzeba widzieć o chorwackim prawie?

W zestawieniu najlepiej zarabiających Youtuberów znajduje się także ekipa, która zajmuje się różnymi wyczynami zręcznościowymi, które są chętnie oglądane przez miliony, występują oni pod pseudonimem Dude Perfect. Dużą oglądalność ma także Jake Paul, który jest młodszym bratem znanego w USA Youtubera, również milionera. Wstawia on do sieci filmiki ze swoimi rapowymi popisami. Na szczycie listy jest jednak inne dziecko, które na swojej działalności zarobiło ponad 20 milionów dolarów.

7-latek na czele rankingu

Najlepiej zarabiającym Youtuberem okazał się 7-letni chłopiec. Jego kanał został założony w 2015 roku, dziś ma ponad 17 milionów obserwatorów i blisko 30 milionów wyświetleń. Między innymi to przełożyło się na jego milionowe zarobki. A czym zajmuje się ten chłopiec? Ryan po prostu recenzuje zabawki i akcesoria dla dzieci. Sprawdza, czy korzystanie z nich przynosi mu radość, czy może go nudzi. Ryana chętnie oglądają zarówno rodzice szukający prezentów dla swoich pociech, jak i dzieci.

Skąd takie zarobki Youtuberów?

Im więcej wyświetleń, tym wyższe zarobki. Osoby, które stają się coraz bardziej popularne zarabiają najwięcej na reklamach, które wyświetlane są przed ich filmikami. Do tego dochodzą jeszcze kontrakty z różnymi firmami, np. na własną linię kosmetyków, ubrań, czy zabawek, które oczywiście są chętnie kupowane przez Internautów.

zobacz także:  Ile kosztują zabytkowe meble? Od czego zależy cena zabytkowych mebli?

komentarze 3

  1. zaradny Polak pisze:

    No i dziecko ma już ustawioną przyszłość. Niezły pomysł mieli rodzice, idealnie wstrzelili się w niszę i potrafią teraz wykorzystać 5 minut syna.

  2. alfa pisze:

    O kurczę, w takim wieku, taka kasa! Nieźle! A dobrzy YouTuberzy faktycznie nieźle zarabiajhą. Tylko teraz w tym biznesie trudno się wybić, nie ma więc co liczyć na łatwy i szybki zarobek.

  3. Juliet pisze:

    Zawsze zadziwiało mnie to, że ludzie oglądają takie rzeczy, jak np. dziecko bawiące się zabawkami. Rozumiem, że to może pomóc przy wyborze prezentu, ale z drugiej strony każde dziecko jest inne, więc nie można ślepo ufać takiej „opinii”. Internet ciągle mnie zadziwia.

Dodaj Twój komentarz