wtorek, 27 lipca 2021
HotMoney

Ile kosztuje przelew na poczcie? Ceny usług na poczcie polskiej?

List ze znaczkiem pocztowym

Poczta od lat nie służy tylko i wyłącznie wysyłce listów i paczek, można za to za jej pomocą skorzystać z wielu różnych usług. Dotyczą one także usług finansowych, prenumeratą czasopism czy kolekcjonerstwem. Ile kosztują poszczególne usługi dostępne na poczcie?

Ile kosztuje list priorytetowy?

Każdy z nas choć raz w życiu wysłał na poczcie list. Choć obecnie mogłoby się wydawać, że wysyłanie listów jest metodą przestarzałą, w niektórych przypadkach jest to opcja wymagana. Do wyboru mamy kilka możliwości przesyłek listowych – ekonomiczną i priorytetową tak w przypadku przesyłek nierejestrowanych, jak i poleconych. W przypadku listów priorytetowych nierejestrowanych zapłacimy za wysyłkę od 4,10 zł w górę, w zależności od wagi, przy liście poleconym, priorytet będzie nas kosztował od 8,40 (format S) do nawet 18,30 zł przy formacie L. Wraz z większą wagą listu, a także dodatkową usługą jak potwierdzenie odbioru i doręczenia czy zwrotu, cena ta będzie rosnąć.

Ile kosztuje znaczek na list zwykły?

Wysyłając list podstawą jest naklejenie także znaczka. Jego cena jednak będzie zależała od kilku aspektów, przede wszystkim wielkości oraz wagi wysyłanego listu. Tak jak w przypadku przesyłek priorytetowych, mamy tutaj do dyspozycji wielkości S (do 500 g), M (do 2000 g) i L (do 5000 g). Za list zwykły ekonomiczny nierejestrowany zapłacimy: za format S – 3,30 zł, za M – 4,00 zł, za L – 6,60. Za list ekonomiczny międzynarodowy do 50 g, zapłacimy 5 zł niezależnie od strefy, Im cięższa będzie przesyłka, tym wyższa będzie cena znaczka. Za list o wadze 500 g zapłacimy już 11 zł, a o wadze przekraczającej 1000 g – 40,90 zł.

Ile kosztuje przekaz pocztowy?

Przekaz pocztowy to inaczej przelew pieniędzy czy też przekazanie określonej sumy pod wskazany adres. Pieniądze mogą zostać dostarczone własnoręczne lub właśnie poprzez przelew online dokonany w placówce poczty. Z racji rozwoju rachunków bankowych coraz mniej osób korzysta z tej formy przekazu, nadal jednak jest ona dostępna. Wysokość opłaty za pocztowy przekaz pieniężny będzie zależała przede wszystkim od wysokości wpłacanej kwoty. Według cennika poczty, za przekaz do 200 zł zapłacimy 7,30 zł, do 500 zł – 10 zł, a do 1000 – 14 zł. Przekaz nadany przez internet będzie tańszy o kilka złotych.

Ile kosztuje przesyłka za pobraniem?

Przesyłka za pobraniem najczęściej dotyczy paczek, nie listów. Ich cena będzie jednak zależała zarówno od wagi, jak i typu przesyłki. Tak więc przesyłka Pocztex Expres 24 do 1 kg kosztuje 34 zł, za pobraniem – 38 zł w przypadku przelewu online i 41,20 zł przy pobraniu na wskazany adres. W przypadku Paczka+, cena za wysyłkę zaczyna się od kwoty 9,60 zł. Opłata za pobranie jest opcją dodatkową, która w cenniku jest niezmienna i wynosi odpowiednio 4 zł (na rachunek bankowy) oraz 7,20 zł (na wskazany adres) niezależnie od tego jaki typ przesyłki i jaką wagę wybierzemy.

Dodaj Twój komentarz