piątek, 24 września 2021
HotMoney

sumy

Kto i ile wydaje na zbrojenia?

Kto i ile wydaje na zbrojenia?

Polska Wymienione wyżej państwa to te, które na zbrojenia wydają największe sumy, a jak na tym tle wypada Polska? Z pewnością nie może się z nimi mierzyć w tej konkurencji….Ta podwyżka sum przeznaczanych na ów cel ma między innymi za zadanie sprostanie wymogom przeznaczania co najmniej 2% PKB na obronność, jakie na państwa członkowskie nakłada NATO. W 2017 roku jedynie cztery kraje członkowskie spełniły te wymogi. pieniądze w

08.02.2019 Inwestowanie, News, Polityka, Porównania, Rankingi
Ubezpieczenie z biura podróży a zakupione samodzielnie – co się bardziej opłaca?

Ubezpieczenie z biura podróży a zakupione samodzielnie – co się bardziej opłaca?

W przypadku takiej polisy suma gwarantowana, do której zapewnia się ochronę, nie będzie wysoka. To około 5000 – 10000 euro przy ubezpieczeniu kosztów leczenia. Jeśli mowa o ubezpieczeniu następstw nieszczęśliwych wypadków, sumy są jeszcze niższe – to już zaledwie 500 – 1000 euro….Ubezpieczenie z biura podróży obejmuje koszty lecenia (do sumy gwarantowanej określonej przez ubezpieczyciela), ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków oraz bagażu. I to właściwie tyle. Takie polisy nie są zbyt rozbudowane.

08.05.2019 News, Ubezpieczenia, Ubezpieczenia na życie, Zdrowie
5 rzeczy, na które musisz zwrócić uwagę ubezpieczając mieszkanie

5 rzeczy, na które musisz zwrócić uwagę ubezpieczając mieszkanie

Tak więc powinna mieć rozsądną relację co do sumy i zakresu ubezpieczenia, długości obowiązywania polisy, dodatkowych zabezpieczeń. Warto jednak wiedzieć, że polisy mieszkaniowej są i tak najtańsze spośród wszystkich produktów ubezpieczeniowych, jak np. ubezpieczenie na życie….Suma ubezpieczenia Niezależnie od tego, czy wykupuje się ubezpieczenie mieszkania online, u agenta czy w biurze towarzystwa ubezpieczeniowego lub w agencji, warto dokładnie sprawdzić, jaka jest suma ubezpieczenia, czyli ile otrzyma się za szkodę.

08.01.2019 Lifestyle, News, Nieruchomości, Ubezpieczenia, Ubezpieczenia majątku
Droższe rozwody? Są plany zmian w prawie

Droższe rozwody? Są plany zmian w prawie

To jedno zostało już postanowione, ale jakie konkretnie sumy będą wchodzić w grę – tego jeszcze nie wiemy. Możemy co najwyżej przypomnieć, jakie propozycje padały pod koniec ubiegłego roku….Możliwe więc, że kwoty opłat po planowanych podwyżkach nie osiągną aż takiego pułapu, jak ten zakładany pod koniec roku 2017, niemniej można to potraktować jako swego rodzaju lekcję poglądową na to, jakiego rzędu sumy są w stanie w tym względzie narzucić nam rządzący.

13.08.2018 News, Polityka, Prawo, Przepisy
Zaliczka a zadatek – czym się różnią?

Zaliczka a zadatek – czym się różnią?

Co ważne, są one zaliczane w poczet całkowitej sumy danej usługi, po wykonaniu której klient jest zobowiązany do zapłacenia brakującej części….Choć obie formy polegają na wcześniejszej przedpłacie określonej sumy i są pewnym zabezpieczeniem umowy, różnice pojawiają się w momencie, gdy z jakichś przyczyn zostanie ona zerwana.

17.12.2018 Finanse, Firma, Gospodarka, News, Prawo, Przepisy
Co obejmuje ubezpieczenie szkolne NNW? Wykluczenia polisy szkolnej

Co obejmuje ubezpieczenie szkolne NNW? Wykluczenia polisy szkolnej

Nie warto tu jednak liczyć na wielkie sumy, w większości urazów rodzice mogą liczyć na bardzo małe kwoty. Przykładowo za złamaną kość ramienia rodzice mogą dostać 7% kwoty ubezpieczenia (a jak wiadomo polisa szkolna nie jest zawierana na ogromne sumy)….Naturalnie najwyższa suma odszkodowania będzie wypłacona tylko przy najbardziej nieszczęśliwych wypadkach, mniejsze kwoty natomiast pokryją zwykłe wypadki, które nie mają jakichś katastrofalnych skutków.

07.12.2018 Finansowanie, News, Ubezpieczenia, Ubezpieczenia na życie