wtorek, 26 października 2021
HotMoney

rocznie

Jak czytać etykiety na sprzętach AGD?

Jak czytać etykiety na sprzętach AGD?

Etykieta energetyczna Roczne zużycie kilowatów Poziom emitowanego hałasu Roczne zużycie wody, klasa efektywności prania czy skuteczność zbierania kurzu Etykieta energetyczna To, co na sprzęcie AGD powinno w pierwszej kolejności zwrócić naszą uwagę, jest etykieta energetyczna….To najczęściej roczne zużycie wody dla zmywarek i pralek, klasa efektywności prania, która w przypadku pralek jest zwykle ważniejszym wskaźnikiem, niż klasa efektywności energetycznej, a także skuteczność zbierania kurzu przez odkurzacze.

21.11.2018 Lifestyle, News
Jak obliczyć odsetki od pożyczki? Ile wyniesie całkowity koszt zobowiązania?

Jak obliczyć odsetki od pożyczki? Ile wyniesie całkowity koszt zobowiązania?

Warto zainteresować się RRSO czyli Rzeczywistą Roczną Stopą Oprocentowania. Jej wartość, wyrażona w procentach, pokazuje jakie są w ujęciu rocznym faktyczne i całkowite koszty pożyczki….Jest to roczna stopa procentowa powiększona o wszystkie powiązane z pożyczką koszty, łącznie z opłatą przygotowawczą i kosztami związanymi z fakturowaniem.

03.08.2019 News, Pożyczki gotówkowe
Szczyt w Hanoi, Odnawialne źródła energii… – przegląd 28 luty 2019

Szczyt w Hanoi, Odnawialne źródła energii… – przegląd 28 luty 2019

Nowela o sposobie obliczania wartości rocznego PKB Na stronach Rządowego Centrum Legislacji opublikowana została nowela do ustawy o sposobie obliczania wartości rocznego produktu krajowego brutto….Ma ona mieć ponad 30 MW mocy zainstalowanej i produkować rocznie około 75 GWh energii elektrycznej.

01.03.2019 Gospodarka, News, Pokazali w TV, Polityka, Prawo
Winiety – gdzie obowiązkowe, ile kosztują winiety?

Winiety – gdzie obowiązkowe, ile kosztują winiety?

Na Słowacji winieta dziesięciodniowa to wydatek 10 euro, winieta miesięczna kosztuje 14 euro, a winieta roczna to wydatek 50 euro. Ile kosztuje winieta w Czechach?…Rodzaje winiet W uzależnieniu od tego na jaki czas musimy wykupić możliwość legalnego użytkowania dróg poza granicami naszego kraju wyróżniamy: winiety dziesięciodniowe, winiety miesięczne, winiety roczne. Ile kosztują winiety?

25.07.2019 Domowe finanse, Doradztwo, Motoryzacja, News, Porównania, Przepisy, Warto zajrzeć
Ile kosztuje posiadanie auta?

Ile kosztuje posiadanie auta?

Stałe wydatki roczne Koszty eksploatacyjne, paliwo Opłaty związane z dbaniem o samochód Koszty około użytkowe Ile kosztuje posiadanie auta?…Oczywiście nie da się udzielić jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ roczne koszty posiadania auta zależą od zbyt wielu czynników, związanych z samym pojazdem oraz sposobem jego użytkowania.

31.10.2018 Domowe finanse, Finanse, Motoryzacja, News, Ubezpieczenia komunikacyjne
Zmiany w przepisach podatkowych

Zmiany w przepisach podatkowych

Termin składania deklaracji rocznej To, co powinno ucieszyć „zwykłych” podatników, to bardziej „elastyczny” termin składania deklaracji rocznej. Co to oznacza? Obecnie jakiekolwiek opóźnienia uniemożliwiają m.in. wspólne rozliczanie się z małżonkiem….Nowe przepisy podatkowe od 2019 roku Opodatkowanie kryptowalut Ujawnianie mechanizmów podatkowych Termin składania deklaracji rocznej Rozliczanie auta firmowego Nowe przepisy podatkowe od 2019 roku Jak już wspominaliśmy we wstępie, jeszcze przed wprowadzeniem Nowej Ordynacji Podatkowej

29.08.2018 Finanse, Gospodarka, News, Podatki, Urząd Skarbowy
Ile wynosi, jak obliczyć ulgę na dziecko?

Ile wynosi, jak obliczyć ulgę na dziecko?

Co ważne, z ulgi mogą skorzystać rodzice, którzy nie osiągają rocznych dochodów wyższych niż 112 000 zł rozliczając się wspólnie. Rozliczając się oddzielnie jest to kwota 56 000 zł. Jeżeli natomiast chodzi o samotnych rodziców, ich roczne dochody nie mogą przekraczać 112 000 zł….Z ulgi na dziecko, zwanej też prorodzinną, mogą skorzystać wszyscy podatnicy, którzy opiekują się dziećmi i składają roczne zeznania na drukach PIT-36 i PIT-37. Ile więc wynosi ta bonifikata, komu przysługuje i czy mogą się o nią starać także samotni rodzice?

26.01.2019 Domowe finanse, Finanse, Oszczędzanie, Podatki, Przepisy, Urząd Skarbowy
Ile zarabia Jarosław Kaczyński i inni czołowi politycy w Polsce?

Ile zarabia Jarosław Kaczyński i inni czołowi politycy w Polsce?

Same zarobki to 150 tys. zł rocznie, ale od 2014 roku trzeba do przychodów prezesa doliczyć także emeryturę, a to kolejne 3,1 tys. zł co miesiąc. I to też jeszcze bynajmniej nie wszystko! Do tego dochodzi parlamentarna dieta – blisko 30 tys. zł rocznie….I rzeczywiście – jest to roczna suma ponad 240 tys. zł. Co ciekawe jednak… Andrzej Duda zarabiał więcej, zanim objął ten urząd. Przynajmniej pod względem finansowym zatem jego sytuacja się, o dziwo, pogorszyła. Jako prezydent zarabia miesięcznie około 20 tys. zł.

20.08.2018 News, Polityka, Praca, Wynagrodzenia
Ile zarabia Chińczyk? Jak się pracuje i ile zarabia w Chinach?

Ile zarabia Chińczyk? Jak się pracuje i ile zarabia w Chinach?

Oni rocznie zarabiają nawet ponad 100000 zł. W czołówce specjalistów znajdują się także aktuariusze, czyli osoby, które zajmują się obliczaniem ryzyka i wartości bieżących projektów finansowych. Ci zarobią do 80000 zł rocznie….Przyjmuje się, że jest to wzrost na poziomie 10% rocznie. Jeszcze rok temu przeciętny Chińczyk dostawał wynagrodzenie w wysokości przeszło 2000 juanów, co w przeliczeniu na złotówki daje około 1200 zł.

26.08.2018 Gospodarka, Praca, Wynagrodzenia
Ile piwa, wódki i wina  wypijają Polacy?

Ile piwa, wódki i wina wypijają Polacy?

Statystyczny Polak rocznie wypija prawie 100 litrów tego napoju. Według danych Światowej Organizacji Zdrowia, Polak spożywa rocznie ponad 10 litrów alkoholu. Jeszcze więcej piją osoby młode, jest to ponad 13 litrów. Prognozy dla naszego kraju nie są obiecujące.

27.01.2019 Domowe finanse, Lifestyle, Zdrowie
Założenie strony internetowej – ile kosztuje własna domena, a ile hosting? Od czego zależy, ile kosztuje rejestracja domeny?

Założenie strony internetowej – ile kosztuje własna domena, a ile hosting? Od czego zależy, ile kosztuje rejestracja domeny?

Roczny koszt hostingu Jeśli planujesz założenie strony internetowej, to oprócz domeny potrzebujesz także hostingu. Upraszczając, jest to możliwość korzystania z zasobów serwerowni firm zewnętrznych….Roczny koszt hostingu Czy za szablon Wordpress trzeba płacić? Ile kosztuje rejestracja domeny? Od czego zależy jej cena? Zacznijmy od tego, czym jest do domena. To element adresu internetowego, dzięki któremu internauci mogą przejść na wybraną stronę.

05.02.2019 Firma, News
Ubezpieczenia majątkowe – które towarzystwa ubezpieczeniowe oferują korzystne zabezpieczenie nieruchomości?

Ubezpieczenia majątkowe – które towarzystwa ubezpieczeniowe oferują korzystne zabezpieczenie nieruchomości?

Jeżeli ubezpieczyciel nie wywiąże się z tej deklaracji, zostanie nam zwrócona cała roczna składka….Aviva – Ubezpieczenie nieruchomości Aegon – Ubezpieczenie domu i mieszkania Aviva – Ubezpieczenie nieruchomości To ubezpieczenie dostępne jest już od 100 zł rocznie i obejmuje cały szereg szkód, jakie mogą spotkać nasz dom bądź mieszkanie. Są to szkody bardzo zróżnicowane.

21.08.2018 News, Nieruchomości, Porównania, Rankingi, Ubezpieczenia, Ubezpieczenia majątku
Wynagrodzenia nauczycieli, Zaoczne studia pielęgniarskie… – przegląd 6 czerwiec 2018

Wynagrodzenia nauczycieli, Zaoczne studia pielęgniarskie… – przegląd 6 czerwiec 2018

Początkowy koszt rekompensat ma wynosić 890 mln zł rocznie. Wypłata za 2019 rok na wniosek uprawnionych będzie możliwa od 1 stycznia 2020 roku. Rekompensaty będą wyliczane indywidualnie w oparciu o specjalnie przygotowany algorytm….Nowelizacja wprowadzi też możliwość skorzystania przez pielęgniarki i położne z płatnego urlopu szkoleniowego wynoszącego do 6 dni roboczych rocznie. Będzie mógł on zostać wykorzystany na udział w szkoleniach, kursach naukowych i konferencjach.

07.06.2019 News, Polityka, Praca, Prawo, Przepisy, Wynagrodzenia, Zdrowie
Na czym polega, co to jest Inwentaryzacja?

Na czym polega, co to jest Inwentaryzacja?

Poza tym, jest jeszcze inwentaryzacja pełna lub częściowa, rozliczeniowa lub szacunkowa, kontrolna lub przeglądowa, roczna lub kwartalna, zdawczo-odbiorcza, nadzwyczajna lub ciągła. Jak przeprowadza się inwentaryzację?…Inwentaryzację wykonuje się przed sporządzeniem sprawozdania finansowego, a także w celu rocznego zamknięcia ksiąg rachunkowych. Co za tym idzie, inwentaryzacja powinna być wykonywana co najmniej raz do roku. Jakie są cele inwentaryzacji?

28.01.2019 Firma, Księgowość, News, Praca, Prawo, Przepisy
Czym zajmuje się biegły rewident?

Czym zajmuje się biegły rewident?

Wszystkie podmioty, które dobrowolnie lub obowiązkowo ewidencjonują finanse w księgach rachunkowych muszą sporządzić roczne sprawozdanie finansowe. Ustawa o rachunkowości określa, kiedy sprawozdanie podlega obowiązkowemu badaniu przez biegłego rewidenta….Poddanie badaniu rocznego sprawozdania finansowego dotyczy podmiotów, które wymienia ustawa o rachunkowości. Podlegają mu min. banki, spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe, jednostki działające na podstawie przepisów o obrocie papierami wartościowymi.

14.01.2019 Finanse, Firma, News, Prawo, Przepisy
Ustawa antylichwiarska, Imigranci w USA… – przegląd 18 czerwiec 2019

Ustawa antylichwiarska, Imigranci w USA… – przegląd 18 czerwiec 2019

Na ten cel przeznaczone zostanie około 0,89 mld zł rocznie. Na realizację tego planu przeznaczyć będzie można do 25% przychodów ze sprzedaży przez rząd uprawnień do emisji CO2 w roku poprzednim….Oprocentowanie pożyczek od teraz nie będzie mogło przekraczać rocznie 10% odsetek i 45% kosztów dodatkowych. Rekompensaty dla branż energochłonnych Rada Ministrów przyjęła projekt rekompensat dla branż energochłonnych. Pierwsze wypłaty za obecny rok mają nastąpić w 2020 roku.

19.06.2019 Chwilówki, News, Pokazali w TV, Polityka, Prawo
Co to jest danina solidarnościowa? Kto zapłaci nowy podatek?

Co to jest danina solidarnościowa? Kto zapłaci nowy podatek?

Danina solidarnościowa związana jest z rocznym rozliczeniem PIT i będzie trzeba to zrobić w tym samym urzędzie skarbowym, w którym składa się swoją deklarację podatkową….Konkretnie chodzi o tych, których roczny dochód wynosi pond 1 mln. Na tej podstawie odlicza się 4% nadwyżki powyżej miliona za każdy rok podatkowy, a pieniądze w formie składki przekazywane będą na Fundusz w celu dofinansowania działań na rzecz osób z niepełnosprawnością.

28.02.2019 Finanse, Gospodarka, News, Podatki, Prawo, Przepisy
Najdziwniejsze podatki: podatek od grilla, basenów…to tylko niektóre! Zobacz 7 kuriozalnych podatków świata

Najdziwniejsze podatki: podatek od grilla, basenów…to tylko niektóre! Zobacz 7 kuriozalnych podatków świata

Aby uniknąć płacenia 800 euro rocznie, Grecy przykrywają swoje baseny zielonym brezentem, który przypomina trawę i pozwala zakamuflować basen przed kontrolą fiskusa. Podatek od łatania dziur?…Miał być doliczany do rocznego podatku lokalnego, którego wysokość ustalana jest w zależności od rynkowej wartości domu podatnika. Pieniądze przeznaczane miały być na łatanie dziur, które powstały po tym, jak pojawiły się przymrozki po odwilży.

12.09.2018 Lifestyle, News, Podatki, Polityka, Prawo, Przepisy, Urząd Skarbowy