wtorek, 19 października 2021
HotMoney

ltv co to jest

Wskaźnik LTV – czym jest i jak wpływa na kwotę kredytu?

Wskaźnik LTV – czym jest i jak wpływa na kwotę kredytu?

Natomiast niewielu kredytobiorców ma świadomość tego, czym jest wskaźnik LTV i jak on wpływa na przyznanie oraz kwotę zobowiązania. My postaramy się to wyjaśnić. Wskaźnik LTV – co to jest? LTV, a kredyt hipoteczny Jak obliczyć koszt kredytu? Wskaźnik LTV – co to jest?…Na początku wyjaśnijmy, co to jest wskaźnik LTV. Według definicji, jest to stosunek wysokości środków udostępnionych w ramach kredytu do wysokości wartości jego zabezpieczenia. Angielski skrót LTV to „loan to value”.

11.12.2018 Kredyty, Kredyty hipoteczne, Kredyty mieszkaniowe, News
Co to jest rekomendacja S?

Co to jest rekomendacja S?

Przede wszystkim mowa jest o obostrzeniach w zakresie wskaźnika LTV. Jest to procentowy wskaźnik, który pokazuje stosunek wysokości kredytu do wartości nieruchomości. Warto wiedzieć, że po 1 stycznia 2017 r. wartość LTV nie powinna przekraczać poziomu 80%.

25.02.2019 Banki, Kredyty, Kredyty hipoteczne, Kredyty mieszkaniowe
Kredyt na działkę – jakie możliwości dają banki?

Kredyt na działkę – jakie możliwości dają banki?

Kredyt na zakup działki może zostać udzielony tylko i wyłącznie na okres 35 lat, z tym, że o oprocentowaniu decyduje tu wielkość kredytu i wskaźnik LTV (wysokość kredytu w stosunku do wartości zabezpieczenia).

05.12.2018 Banki, Finanse, Kredyty, Kredyty hipoteczne, News
Ubezpieczenie niskiego wkładu własnego – czy konieczne?

Ubezpieczenie niskiego wkładu własnego – czy konieczne?

Skorzystały z mechanizmu dającego możliwość finansowania zakupu nieruchomości kredytem przy wkładzie własnym na poziomie 10% wartości nieruchomości (90% LTV). Tak powstało ubezpieczenie niskiego wkładu własnego. Jak działa?

30.11.2018 Banki, Kredyty, Kredyty gotówkowe, Kredyty hipoteczne, Kredyty mieszkaniowe, News