Poręczyciel kredytu – kim jest, jakie ma obowiązki?
Kim jest poręczyciel kredytu? Kto może zostać poręczycielem kredytu? Obowiązki i prawa poręczyciela Kim jest poręczyciel kredytu?
Kim jest poręczyciel kredytu? Kto może zostać poręczycielem kredytu? Obowiązki i prawa poręczyciela Kim jest poręczyciel kredytu?
Bank sprawdza w takiej sytuacji wiarygodność finansową poręczyciela, który musi wykazać możliwość przejęcia na siebie obowiązku spłaty zadłużenia.
W przypadku udzielania takiej pożyczki sprawdzana jest zdolność kredytowa poręczyciela (gwaranta), natomiast maksymalna wysokość pożyczki to 25 000zł.
Może to być: Poręczyciel wekslowy – osoba trzecia poręczająca swoim podpisem zapłatę sumy przez dłużnika wekslowego Akceptant wekslowy – jest to trasat przyjmujący (akceptujący) na siebie zobowiązanie
wypełniony i podpisany wniosek o leasing, ksero dwóch dokumentów tożsamości, aktualne zaświadczenie o zatrudnieniu, wyciąg z konta bankowego z wykazanym wpływem deklarowanego wynagrodzenia oraz dokumenty poręczyciela
Możemy również dołączyć do naszego zobowiązania dodatkowego kredytobiorcę (posiadającego zdolność kredytową) lub poręczyciela.
Rozwiązaniem jest znalezienie współkredytobiorcy lub poręczyciela. Taką osobą powinien być ktoś zaufany, kredyt hipoteczny można zaciągnąć razem nawet nie będąc małżeństwem.
Nie są wymagane żadne zabezpieczenia ani poręczyciele. Oferta ta dotyczy jednak obecnych klientów banku.
Pomóc może także znalezienie żyrantów, czyli poręczycieli. Wówczas klient podpisuje umowę kredytową, do której dołącza się inna osoba jako zabezpieczenie.
Nie wymaga się poręczycieli, nie ma też potrzeby zaciągania ubezpieczenia. Można zaciągnąć od 500 do 200 000 zł, a maksymalny okres kredytowania to 10 lat. RRSO wynosi od 9,81%.
Nie potrzeba też poręczycieli, ani dokumentów finansowych do analizy finansowej przedsiębiorstwa. Łatwiejsza dostępność i mniej formalności to tylko część korzyści.