czwartek, 23 września 2021
HotMoney

co to jest akcja

Co to jest akcja? Czyli podstawy inwestowania na giełdzie

Co to jest akcja? Czyli podstawy inwestowania na giełdzie

Inwestowanie w akcje – wady i zalety Co to są akcje? Akcja jest to rodzaj papierów wartościowych, czyli zbywalnych dokumentów lub częściej zapisów w systemie informatycznym, które wskazują na prawa majątkowe ich właścicieli….Akcje są jednym z najbardziej popularnych instrumentów finansowych. Jednak inwestowanie w nie nie jest wcale takie proste i może wiązać się z wysokim ryzykiem. Dlatego przedstawiamy, czym są akcje i co musisz zrobić, aby zacząć zarabiać na giełdzie. Co to są akcje? pieniądze w

15.01.2019 Inwestowanie, News, Rachunki inwestycyjne
Giełda – definicja, historia, przykłady

Giełda – definicja, historia, przykłady

Na jakich akcjach można było się do tej pory najbardziej wzbogacić? Inwestując w akcje producenta słodyczy Wawel, właściciela marki Reserved i sieci marketów Alma można było zostać milionerem….Do papierów wartościowych należą akcje czyli najpopularniejsza grupa instrumentów finansowych notowanych na giełdzie. Posiadacze akcji mają prawo do udziału w kapitale spółki oraz mogą oni otrzymać dywidendę. pieniądze w

24.01.2019 Finanse, Giełda, Inwestowanie
Ruszył proces Volkswagena. Czy będą odszkodowania dla akcjonariuszy?

Ruszył proces Volkswagena. Czy będą odszkodowania dla akcjonariuszy?

Ile konkretnie kto stracił na aferze paliwowej, zależy od tego, w jakim czasie nabył akcje Vokswagena. Pracujący dla Deki adwokaci do swoich obliczeń strat przyjęli końcowy kurs akcji z dnia 17 września 2015 roku. Dlaczego wybrano akurat tę szczególną datę?…Od tego momentu do 22 września, kiedy to sam Volkswagen poinformował o tej aferze giełdę, kurs akcji zwykłych spadł o 56,20 euro, natomiast uprzywilejowanych w jeszcze większym stopniu, bo o 61,80 euro.

12.09.2018 Firma, Gospodarka, Motoryzacja, News, Pokazali w TV, Prawo
Akcja CBA, Sankcje USA… – przegląd 28 stycznia

Akcja CBA, Sankcje USA… – przegląd 28 stycznia

Śledztwo CBA w sprawie nadużyć w Polskiej Grupie Zbrojeniowej postępuje – są już zatrzymania. Co jeszcze ważnego wydarzyło się w Polsce i na świecie? Śledztwo w sprawie PGZ Sankcje na wenezuelską firmę

29.01.2019 Firma, Gospodarka, News, Pokazali w TV, Polityka, Prawo, Przepisy
Inwestowanie na giełdzie – od czego zacząć?

Inwestowanie na giełdzie – od czego zacząć?

Na nim zapisywane będą informacje o posiadanych przez nas akcjach i zawieranych transakcjach. Takie konto daje dużą samodzielność, ponieważ można samemu sprzedawać i kupować akcje czy papiery wartościowe….Wirtualne pieniądze będzie można zamienić na wybrane akcje i sprawdzać, czy będzie to dobry czy zły wybór. Kiedy już sprawdzimy się w takich grach, czas zająć się giełdą na poważnie.

05.11.2018 Finanse, Giełda, Inwestowanie, Oszczędzanie, Rachunki inwestycyjne
Ubóstwo dzieci w Polsce – jak wygląda, kto pomaga ubogim dzieciom? Jak pomóc może każdy?

Ubóstwo dzieci w Polsce – jak wygląda, kto pomaga ubogim dzieciom? Jak pomóc może każdy?

Szlachetne akcje dla zmniejszenia ubóstwa wśród dzieci Gdyby polskie dzieci miały liczyć tyko na dotacje państwa, sytuacja wyglądałaby o wiele gorzej….Szlachetne akcje dla zmniejszenia ubóstwa wśród dzieci W jaki sposób każdy może pomóc ubogim dzieciom? Skala ubóstwa polskich dzieci Trzeba sobie powiedzieć jasno, że skala ubóstwa polskich dzieci jest ogromna.

31.10.2018 Gospodarka, News, Polityka
Fundusz inwestycyjny, co to jest?

Fundusz inwestycyjny, co to jest?

Z kolei fundusze inwestycyjne ze względu na zawartość portfela dzielimy na fundusze akcji (cały portfel to akcje spółek giełdowych), fundusze stabilnego wzrostu (obligacje i bony skarbowe), fundusze agresywnego wzrostu (rodzaj funduszy akcyjnych, charakteryzują się dużym wahaniom),…Fundusz inwestycyjny jest instrumentem finansowym takim jak akcje, obligacje, bony skarbowe i inne. Jest to także forma inwestowania polegająca na lokowaniu środków przez wielu uczestników funduszu. Przeczytaj czym wyróżnia się fundusz inwestycyjny i czy to opłacalne rozwiązanie.

24.01.2019 Finanse, Fundusze
Spekulacje finansowe, spekulacja giełdowa, co to jest?

Spekulacje finansowe, spekulacja giełdowa, co to jest?

W przeciwieństwie do inwestorów, nabywających akcje związane z perspektywami stojącymi przed biznesem prowadzonym przez dane przedsiębiorstwo, spekulanci nabywają akcje, podążając za trendem giełdowym, nie zawracając sobie głowy oceną samej spółki….Przede wszystkim wypatrują oni momentów, gdy jej akcje mogą mocno wzrosnąć w krótkim okresie. Taki proceder możemy podzielić na dwa rodzaje. Spekulacja stabilizacyjna to wynik naturalnych mechanizmów rynku giełdowego – poprawia ona jego płynność.

13.02.2019 Giełda, Gospodarka, Inwestowanie, News
Rynek finansowy. Rynek kapitałowy. Rynek pierwotny.

Rynek finansowy. Rynek kapitałowy. Rynek pierwotny.

Stanowi więc opozycję do rynku wtórnego, na którym obraca się akcjami, które były już wcześniej nabyte przez innego inwestora….Podstawowa forma rynku kapitałowego to rynek papierów wartościowych o charakterze udziałowym (akcje, prawa poboru, kwity depozytowe, certyfikaty inwestycyjne funduszy inwestycyjnych zamkniętych) i dłużnym (obligacje i listy zastawne). Rynek pierwotny – co to takiego?

12.02.2019 Banki, Fundusze, Inwestowanie, News
Porsche – jak powstała ta luksusowa marka samochodów?

Porsche – jak powstała ta luksusowa marka samochodów?

O odszkodowanie wystąpiły fundusze hedgingowe, które straciły miliardy euro na spekulowaniu akcjami Volkswagena kierując się zapewnianiami Porsche o braku zainteresowania wykupem tych akcji….Sprawa dotyczyła ukrywania informacji o zakupie 75% akcji Volkswagena i tym samym przejęciu pełnej kontroli nad tą marką.

29.01.2019 Motoryzacja, News
Negocjacje w Brukseli, Wyciek danych w sieci… – przegląd 17 stycznia 2019

Negocjacje w Brukseli, Wyciek danych w sieci… – przegląd 17 stycznia 2019

Akcje mają zostać wyemitowane na beesfund.com, największej tego typu platformie w środkowo-wschodniej Europie, współpracującej przy emisjach akcji spółek akcyjnych i komandytowo-akcyjnych….Postanowiono, że klub wyemituje akcje na platformie crowfundingowej. Wisła tym samym stanie się jedynym europejskim klubem z najwyższej klasy rozgrywek, który wdroży takie rozwiązanie.

18.01.2019 Finansowanie, Firma, News, Pokazali w TV, Polityka, Prawo
Największe bankructwa na świecie, upadają nie tylko firmy, ale także bankrutują kraje

Największe bankructwa na świecie, upadają nie tylko firmy, ale także bankrutują kraje

Akcjami spółki zainteresowało się jednak włoskie przedsiębiorstwo samochodowe Fiat, które początkowo przejęło 20% udziałów, teraz natomiast systematycznie dąży do skupowania kolejnych akcji od rządu. 7….Jego upadłość nastąpiła w 2008 roku, czego główną przyczyną był spadek wartości akcji powstały na skutek nieregularności lub zaniechaniu spłat rat kredytów hipotecznych przez klientów – było to powszechne zjawisko w USA w latach 2004-2008.

08.08.2018 Gospodarka, News, Windykacja
Kopalnia Rudna, Farmy wiatrowe PGE… – przegląd 30 stycznia

Kopalnia Rudna, Farmy wiatrowe PGE… – przegląd 30 stycznia

Czternastu zaginęło, dlatego wszczęto akcję ratunkową. Wszyscy zostali już odnalezieni. Do ostatniego z poszukiwanych górników ratownicy dotarli w środę około godziny 14.25. Górnik przez cały czas trwania akcji znajdował się w przysypanej maszynie….Znaleziono wszystkich zaginionych górników w kopalni Rudna Ostatni z górników poszukiwanych po wstrząsie w kopalni Rudna, został znaleziony po akcji trwającej ponad dobę. Do wstrząsu doszło we wtorek przed godziną 14.00 na oddziałach G1 i G2, na głębokości 770 metrów.

31.01.2019 Firma, Gospodarka, Inwestowanie, News, Pokazali w TV, Polityka
Jakie są rodzaje inwestycji krótkoterminowych?

Jakie są rodzaje inwestycji krótkoterminowych?

Wyróżnia się tutaj więc takie typy inwestycji krótkoterminowych jak akcje, udziały, papiery wartościowe, udzielane pożyczki oraz środki pieniężne, do których zalicza się między innymi bieżące rachunki bankowe, konta oszczędnościowe, lokaty….Takie inwestycje jak Forex, akcje czy nawet kryptowaluty mogą przynieść nam większy przychód, jednak wiążą się ze znacznie większym ryzykiem. W tym wypadku niezbędna jest wiedza i doświadczenie związane z poszczególnymi rynkami finansowymi.

29.04.2019 Domowe finanse, Finanse, Inwestowanie, News
Czy pomoc finansowa Afryce ma sens?

Czy pomoc finansowa Afryce ma sens?

Niektóre akcje umożliwiają także wspieranie konkretnego dziecka, poprzez łożenie pieniędzy na jego utrzymanie oraz edukację. Takie pomaganie z pewnością ma sens i może odmienić życie wielu osób, szczególnie dzieci….Pozytywnym przykładem jest Janina Ochojska i Polska Akcja Humanitarna, która od lat buduje studnie w różnych krajach i wykorzystuje przy tym standardy afrykańskie. Ludzie wiedzą, jak później naprawić taki obiekt, kiedy pomocy ze stron innych już nie będzie.

26.07.2018 Finanse, Finansowanie, Gospodarka, News, Pokazali w TV, Polityka
Donald Trump popiera kontrowersyjnego kandydata do Sądu Najwyższego

Donald Trump popiera kontrowersyjnego kandydata do Sądu Najwyższego

Słowa te są już cytowane przez media na całym świecie i nie są dobrze odbierane w czasach akcji „me too”….Jej słowa przed komisją senacką przytaczane były w amerykańskich telewizjach niemal przez całą dobę, wielu ekspertów uważa, że były to zeznania niemal historyczne, szczególnie w dobie akcji „me too”. Ford oskarża człowieka kandydującego do Sądu Najwyższego o napaść seksualną.

03.10.2018 News, Pokazali w TV, Polityka
Czym zajmuje się dom maklerski?

Czym zajmuje się dom maklerski?

Oznacza to, że makler, w imieniu klienta inwestuje powierzone mu środki, m.in. w akcje, bony skarbowe, obligacje, a także inne papiery wartościowe. Jednak próg wejścia w taką inwestycję może wynosić kilkaset tysięcy złotych….Na przykład zajmują się prowadzeniem rachunków inwestycyjnych umożliwiających kupno i sprzedaż akcji, a także pośredniczą w zaciąganiu kredytów bankowych na zakup instrumentów finansowych. Co jeszcze należy do usług domu maklerskiego?

13.02.2019 Finanse, Giełda, Gospodarka, Inwestowanie, Kryptowaluty, News, Rachunki inwestycyjne
Zamachy na Sri Lance, Ukraińskie wybory… – przegląd 22 kwiecień 2019

Zamachy na Sri Lance, Ukraińskie wybory… – przegląd 22 kwiecień 2019

Żadna organizacja nie przyznała się do przeprowadzenia tej akcji w największe chrześcijańskie święto….Na razie nikt nie przyznał się do przeprowadzenia tej terrorystycznej akcji. Zamachy na Sri Lance Rosyjski internet Wybory na Ukrainie Zamachy na Sri Lance Na Sri Lance miały miejsce zamachy bombowe, w których śmierć poniosło 290 osób, a 500 zostało rannych.

23.04.2019 News, Pokazali w TV, Polityka
Hossa, Bessa, co to jest?

Hossa, Bessa, co to jest?

Przeciętny człowiek ma możliwość inwestowania samodzielnie lub za pomocą funduszu akcji. Samodzielny inwestor giełdowy musi założyć rachunek maklerski, który składa się z dwóch subkont….Na jednym przechowywane są wpłacone pieniądze przeznaczone na zakup akcji, natomiast drugie z nich jest dedykowane posiadanym papierom wartościowym. Obok banków giełda jest dostawcą kapitału zarówno dla dużych, średnich, jak i małych firm.

14.01.2019 Finanse, Firma, Giełda, Inwestowanie, News
Spółki leasingowe BZ WBK od września zmieniają nazwę

Spółki leasingowe BZ WBK od września zmieniają nazwę

O zakup akcji starał się również PKO BP, który posiadał poparcie polskiego rządu oraz francuski BNP Paribas. Walkę jednak wygrał Santander, który był jednym z największych banków w eurostrefie pod względem rynkowej kapitalizacji….Jak można przeczytać w oświadczeniu, spółka jest przygotowana na przeprowadzenie szeroko zakrojonej, ogólnopolskiej akcji rebrandingowej we wrześniu, podczas której będzie informować klientów o zmianach. Wtedy też zostanie zaprezentowana nowa identyfikacja wizualna spółki.

22.08.2018 Banki, Leasing, News