środa, 20 października 2021
HotMoney

co to akcje

Co to jest akcja? Czyli podstawy inwestowania na giełdzie

Co to jest akcja? Czyli podstawy inwestowania na giełdzie

Inwestowanie w akcje – wady i zalety Co to są akcje? Akcja jest to rodzaj papierów wartościowych, czyli zbywalnych dokumentów lub częściej zapisów w systemie informatycznym, które wskazują na prawa majątkowe ich właścicieli….Akcje są jednym z najbardziej popularnych instrumentów finansowych. Jednak inwestowanie w nie nie jest wcale takie proste i może wiązać się z wysokim ryzykiem. Dlatego przedstawiamy, czym są akcje i co musisz zrobić, aby zacząć zarabiać na giełdzie. Co to są akcje? pieniądze w

15.01.2019 Inwestowanie, News, Rachunki inwestycyjne
Akcja CBA, Sankcje USA… – przegląd 28 stycznia

Akcja CBA, Sankcje USA… – przegląd 28 stycznia

Śledztwo CBA w sprawie nadużyć w Polskiej Grupie Zbrojeniowej postępuje – są już zatrzymania. Co jeszcze ważnego wydarzyło się w Polsce i na świecie? Śledztwo w sprawie PGZ Sankcje na wenezuelską firmę

29.01.2019 Firma, Gospodarka, News, Pokazali w TV, Polityka, Prawo, Przepisy
Ruszył proces Volkswagena. Czy będą odszkodowania dla akcjonariuszy?

Ruszył proces Volkswagena. Czy będą odszkodowania dla akcjonariuszy?

Ile konkretnie kto stracił na aferze paliwowej, zależy od tego, w jakim czasie nabył akcje Vokswagena. Pracujący dla Deki adwokaci do swoich obliczeń strat przyjęli końcowy kurs akcji z dnia 17 września 2015 roku. Dlaczego wybrano akurat tę szczególną datę?…Od tego momentu do 22 września, kiedy to sam Volkswagen poinformował o tej aferze giełdę, kurs akcji zwykłych spadł o 56,20 euro, natomiast uprzywilejowanych w jeszcze większym stopniu, bo o 61,80 euro.

12.09.2018 Firma, Gospodarka, Motoryzacja, News, Pokazali w TV, Prawo
Ubóstwo dzieci w Polsce – jak wygląda, kto pomaga ubogim dzieciom? Jak pomóc może każdy?

Ubóstwo dzieci w Polsce – jak wygląda, kto pomaga ubogim dzieciom? Jak pomóc może każdy?

Szlachetne akcje dla zmniejszenia ubóstwa wśród dzieci Gdyby polskie dzieci miały liczyć tyko na dotacje państwa, sytuacja wyglądałaby o wiele gorzej….Szlachetne akcje dla zmniejszenia ubóstwa wśród dzieci W jaki sposób każdy może pomóc ubogim dzieciom? Skala ubóstwa polskich dzieci Trzeba sobie powiedzieć jasno, że skala ubóstwa polskich dzieci jest ogromna.

31.10.2018 Gospodarka, News, Polityka
Fundusz inwestycyjny, co to jest?

Fundusz inwestycyjny, co to jest?

Z kolei fundusze inwestycyjne ze względu na zawartość portfela dzielimy na fundusze akcji (cały portfel to akcje spółek giełdowych), fundusze stabilnego wzrostu (obligacje i bony skarbowe), fundusze agresywnego wzrostu (rodzaj funduszy akcyjnych, charakteryzują się dużym wahaniom),…Fundusz inwestycyjny jest instrumentem finansowym takim jak akcje, obligacje, bony skarbowe i inne. Jest to także forma inwestowania polegająca na lokowaniu środków przez wielu uczestników funduszu. Przeczytaj czym wyróżnia się fundusz inwestycyjny i czy to opłacalne rozwiązanie.

24.01.2019 Finanse, Fundusze
Spekulacje finansowe, spekulacja giełdowa, co to jest?

Spekulacje finansowe, spekulacja giełdowa, co to jest?

W przeciwieństwie do inwestorów, nabywających akcje związane z perspektywami stojącymi przed biznesem prowadzonym przez dane przedsiębiorstwo, spekulanci nabywają akcje, podążając za trendem giełdowym, nie zawracając sobie głowy oceną samej spółki….Przede wszystkim wypatrują oni momentów, gdy jej akcje mogą mocno wzrosnąć w krótkim okresie. Taki proceder możemy podzielić na dwa rodzaje. Spekulacja stabilizacyjna to wynik naturalnych mechanizmów rynku giełdowego – poprawia ona jego płynność.

13.02.2019 Giełda, Gospodarka, Inwestowanie, News
Rynek finansowy. Rynek kapitałowy. Rynek pierwotny.

Rynek finansowy. Rynek kapitałowy. Rynek pierwotny.

Stanowi więc opozycję do rynku wtórnego, na którym obraca się akcjami, które były już wcześniej nabyte przez innego inwestora….Podstawowa forma rynku kapitałowego to rynek papierów wartościowych o charakterze udziałowym (akcje, prawa poboru, kwity depozytowe, certyfikaty inwestycyjne funduszy inwestycyjnych zamkniętych) i dłużnym (obligacje i listy zastawne). Rynek pierwotny – co to takiego?

12.02.2019 Banki, Fundusze, Inwestowanie, News
Porsche – jak powstała ta luksusowa marka samochodów?

Porsche – jak powstała ta luksusowa marka samochodów?

O odszkodowanie wystąpiły fundusze hedgingowe, które straciły miliardy euro na spekulowaniu akcjami Volkswagena kierując się zapewnianiami Porsche o braku zainteresowania wykupem tych akcji….Sprawa dotyczyła ukrywania informacji o zakupie 75% akcji Volkswagena i tym samym przejęciu pełnej kontroli nad tą marką.

29.01.2019 Motoryzacja, News
Największe bankructwa na świecie, upadają nie tylko firmy, ale także bankrutują kraje

Największe bankructwa na świecie, upadają nie tylko firmy, ale także bankrutują kraje

Akcjami spółki zainteresowało się jednak włoskie przedsiębiorstwo samochodowe Fiat, które początkowo przejęło 20% udziałów, teraz natomiast systematycznie dąży do skupowania kolejnych akcji od rządu. 7….Jego upadłość nastąpiła w 2008 roku, czego główną przyczyną był spadek wartości akcji powstały na skutek nieregularności lub zaniechaniu spłat rat kredytów hipotecznych przez klientów – było to powszechne zjawisko w USA w latach 2004-2008.

08.08.2018 Gospodarka, News, Windykacja
Negocjacje w Brukseli, Wyciek danych w sieci… – przegląd 17 stycznia 2019

Negocjacje w Brukseli, Wyciek danych w sieci… – przegląd 17 stycznia 2019

Akcje mają zostać wyemitowane na beesfund.com, największej tego typu platformie w środkowo-wschodniej Europie, współpracującej przy emisjach akcji spółek akcyjnych i komandytowo-akcyjnych….Postanowiono, że klub wyemituje akcje na platformie crowfundingowej. Wisła tym samym stanie się jedynym europejskim klubem z najwyższej klasy rozgrywek, który wdroży takie rozwiązanie.

18.01.2019 Finansowanie, Firma, News, Pokazali w TV, Polityka, Prawo
Kopalnia Rudna, Farmy wiatrowe PGE… – przegląd 30 stycznia

Kopalnia Rudna, Farmy wiatrowe PGE… – przegląd 30 stycznia

Czternastu zaginęło, dlatego wszczęto akcję ratunkową. Wszyscy zostali już odnalezieni. Do ostatniego z poszukiwanych górników ratownicy dotarli w środę około godziny 14.25. Górnik przez cały czas trwania akcji znajdował się w przysypanej maszynie….Znaleziono wszystkich zaginionych górników w kopalni Rudna Ostatni z górników poszukiwanych po wstrząsie w kopalni Rudna, został znaleziony po akcji trwającej ponad dobę. Do wstrząsu doszło we wtorek przed godziną 14.00 na oddziałach G1 i G2, na głębokości 770 metrów.

31.01.2019 Firma, Gospodarka, Inwestowanie, News, Pokazali w TV, Polityka
Czy pomoc finansowa Afryce ma sens?

Czy pomoc finansowa Afryce ma sens?

Niektóre akcje umożliwiają także wspieranie konkretnego dziecka, poprzez łożenie pieniędzy na jego utrzymanie oraz edukację. Takie pomaganie z pewnością ma sens i może odmienić życie wielu osób, szczególnie dzieci….Pozytywnym przykładem jest Janina Ochojska i Polska Akcja Humanitarna, która od lat buduje studnie w różnych krajach i wykorzystuje przy tym standardy afrykańskie. Ludzie wiedzą, jak później naprawić taki obiekt, kiedy pomocy ze stron innych już nie będzie.

26.07.2018 Finanse, Finansowanie, Gospodarka, News, Pokazali w TV, Polityka
Donald Trump popiera kontrowersyjnego kandydata do Sądu Najwyższego

Donald Trump popiera kontrowersyjnego kandydata do Sądu Najwyższego

Słowa te są już cytowane przez media na całym świecie i nie są dobrze odbierane w czasach akcji „me too”….Jej słowa przed komisją senacką przytaczane były w amerykańskich telewizjach niemal przez całą dobę, wielu ekspertów uważa, że były to zeznania niemal historyczne, szczególnie w dobie akcji „me too”. Ford oskarża człowieka kandydującego do Sądu Najwyższego o napaść seksualną.

03.10.2018 News, Pokazali w TV, Polityka
Jakie są rodzaje inwestycji krótkoterminowych?

Jakie są rodzaje inwestycji krótkoterminowych?

Wyróżnia się tutaj więc takie typy inwestycji krótkoterminowych jak akcje, udziały, papiery wartościowe, udzielane pożyczki oraz środki pieniężne, do których zalicza się między innymi bieżące rachunki bankowe, konta oszczędnościowe, lokaty….Takie inwestycje jak Forex, akcje czy nawet kryptowaluty mogą przynieść nam większy przychód, jednak wiążą się ze znacznie większym ryzykiem. W tym wypadku niezbędna jest wiedza i doświadczenie związane z poszczególnymi rynkami finansowymi.

29.04.2019 Domowe finanse, Finanse, Inwestowanie, News
Zamachy na Sri Lance, Ukraińskie wybory… – przegląd 22 kwiecień 2019

Zamachy na Sri Lance, Ukraińskie wybory… – przegląd 22 kwiecień 2019

Żadna organizacja nie przyznała się do przeprowadzenia tej akcji w największe chrześcijańskie święto….Na razie nikt nie przyznał się do przeprowadzenia tej terrorystycznej akcji. Zamachy na Sri Lance Rosyjski internet Wybory na Ukrainie Zamachy na Sri Lance Na Sri Lance miały miejsce zamachy bombowe, w których śmierć poniosło 290 osób, a 500 zostało rannych.

23.04.2019 News, Pokazali w TV, Polityka
Spółki leasingowe BZ WBK od września zmieniają nazwę

Spółki leasingowe BZ WBK od września zmieniają nazwę

O zakup akcji starał się również PKO BP, który posiadał poparcie polskiego rządu oraz francuski BNP Paribas. Walkę jednak wygrał Santander, który był jednym z największych banków w eurostrefie pod względem rynkowej kapitalizacji….Jak można przeczytać w oświadczeniu, spółka jest przygotowana na przeprowadzenie szeroko zakrojonej, ogólnopolskiej akcji rebrandingowej we wrześniu, podczas której będzie informować klientów o zmianach. Wtedy też zostanie zaprezentowana nowa identyfikacja wizualna spółki.

22.08.2018 Banki, Leasing, News
Czym zajmuje się dom maklerski?

Czym zajmuje się dom maklerski?

Oznacza to, że makler, w imieniu klienta inwestuje powierzone mu środki, m.in. w akcje, bony skarbowe, obligacje, a także inne papiery wartościowe. Jednak próg wejścia w taką inwestycję może wynosić kilkaset tysięcy złotych….Na przykład zajmują się prowadzeniem rachunków inwestycyjnych umożliwiających kupno i sprzedaż akcji, a także pośredniczą w zaciąganiu kredytów bankowych na zakup instrumentów finansowych. Co jeszcze należy do usług domu maklerskiego?

13.02.2019 Finanse, Giełda, Gospodarka, Inwestowanie, Kryptowaluty, News, Rachunki inwestycyjne
Współcześni piraci – komu i jak zagrażają? Gdzie grasują piraci?

Współcześni piraci – komu i jak zagrażają? Gdzie grasują piraci?

Każdy taka akcja poprzedzona jest starannym wywiadem, dzięki któremu dowiadują się, gdzie znajdą to, czego szukają oraz jak się do tego dostać. Czym dysponują piraci? Szybkimi motorówkami, nowoczesnymi środkami łączności oraz – oczywiście – bronią….I choć udoskonaliły się sposoby obrony, to i przestępcy stosują zaawansowane technologie i broń, dzięki czemu wielu takich akcji kończy się dla nich sukcesem. Dodatkowo problemem jest jeszcze to, że na morzu czy na oceanie pomoc nie przybędzie tak szybko, jak na lądzie.

29.01.2019 Gospodarka, News, Polityka, Prasa
Holding, korporacja, koncern, monopol… rodzaje dużych grup biznesowo-kapitałowych

Holding, korporacja, koncern, monopol… rodzaje dużych grup biznesowo-kapitałowych

Dokonuje się to na skutek fuzji firm, w drodze zakupu akcji lub udziałów, a także poprzez wydawanie dla przedsiębiorstwa dominującego zgody na korzystanie z patentów i licencji innych członków koncernu….Holding powstaje w trybie nabycia akcji innej spółki. Składa się z podmiotu dominującego, który zarządza działalnością holdingu, oraz podmiotów kontrolowanych, których działalność jest na bieżąco poddawana monitoringowi.

16.04.2020 Firma, Gospodarka
Dobra sesja na GPW, Ostatnia sierpniowa sesja na Wall Street, Uszczelnienie systemu podatkowego

Dobra sesja na GPW, Ostatnia sierpniowa sesja na Wall Street, Uszczelnienie systemu podatkowego

Akcje Tesli rosły o 4,5% po zapowiedzi władz Chin, że samochody Tesli będą wyłączone z podatku od zakupu. Notowania Dell Technologies rosły o 9%, a akcje Campbell Soup o 8%.

02.09.2019 Giełda, News, Podatki, Polityka